Wersja kontrastowa
Aktualności

Przybywa zieleni utrzymywanej przez gminę

Gmina Trzebinia utrzymuje aktualnie ponad 73 hektary terenów zielonych zarówno w mieście jak i w sołectwach. Na przestrzeni ostatnich czterech lat areał utrzymywanej zieleni miejskiej zwiększył się o przeszło 15 hektarów.

Prace społecznie użyteczne czyli pomoc dla długotrwale bezrobotnych

Pięćdziesiąt osób długotrwale bezrobotnych z Gminy Trzebinia uzyskało w 2014 roku czasowe zatrudnienie w ramach tegorocznej edycji prac społecznie użytecznych. Projekt jest finansowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie oraz Gminę Trzebinia.

logo kongres
IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 22-25 września 2014 r. w Katowicach odbędzie się IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, pod Patronatem José Manuela Barroso, Przewodniczącego Komisji Europejskiej oraz pod Honorowym Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Statuetki dla trzebińskich hodowców gołębi pocztowych

Podczas tegorocznego Pikniku Seniora burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek wyróżnił pamiątkowymi statuetkami członków trzebińskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, których gołębie osiągnęły w ostatnim czasie znaczące sukcesy w lotach międzynarodowych, promując tym samym nasze miasto w kraju i zagranicą.

Na Domu Strażaka w Myślachowicach mają już nowy dach

Staraniem Gminy Trzebinia na budynku należącym do Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach wykonano w ostatnich tygodniach nowy dach. Realizacja tego zadania została dofinansowana przez Województwo Małopolskie, które przyznało Gminie Trzebinia na ten cel dotację w wysokości ponad 34 tysięcy złotych  w ramach programu "Małopolskie Remizy 2014".

Tekla Datoń z Bolęcina ma 105 lat i dogląda kwiatów w ogrodzie

Swoją 105 rocznicę urodzin obchodziła niedawno mieszkanka trzebińskiego sołectwa Bolęcin - Pani Tekla Datoń. Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia urodzinowe złożyli Jubilatce przedstawiciele Gminy Trzebinia.

Odblaski obowiązkowe

Przypominamy mieszkańcom Gminy Trzebinia, iż zgodnie z nowelizacją Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym z dniem 31 sierpnia 2014 roku każda osoba poruszająca się po zmroku w obrębie dróg poza terenem zabudowanym jest zobowiązana do noszenia elementów odblaskowych.

W Górce powstanie minimum 196 nowych miejsc pracy

Staraniem Gminy Trzebinia od wiosny trwają intensywne prace budowlane przy realizacji projektu pod nazwą "Budowa infrastruktury dla powstającej Strefy Aktywności Gospodarczej Górka w Trzebini". W ciągu kilku lat po zbudowaniu strefy powstanie w niej minimum 196 nowych miejsc pracy. Na realizację  inwestycji trzebińskie władze samorządowe pozyskały blisko 2,3 mln zł unijnego dofinansowania w ramach  Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Trzebińska Liga Piłkarska zaprasza do udziału w rozgrywkach

Organizatorzy Trzebińskiej Ligi Piłkarskiej zapraszają amatorskie drużyny piłkarskie do udziału w czwartej edycji rozgrywek, których inauguracja została zaplanowana na niedzielę 14 września 2014 roku na terenie kompleksu sportowego "Orlik" w Młoszowej.

Seniorzy bawili się w Karniowicach

Kilkuset seniorów z Alwerni, Babic, Chrzanowa, Libiąża i Trzebini bawiło się świetnie podczas IV Powiatowego Pikniku Seniora, który został zorganizowany na Błoniach Karniowickich na terenie Gminy Trzebinia. Honorowy patronat nad tą radosną i bardzo udaną imprezą sprawowali: starosta chrzanowski – Adam Potocki oraz burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek.

Zapisy na zajęcia taneczne w Myślachowicach

Trzebińskie Centum Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia taneczne i fitness oraz kurs tańca towarzyskiego dla początkujących - zapisy i informacje w Domu Kultury w Myślachowicach.

Relacja z Gminnych Dożynek '2014

Tegoroczne Dożynki Gminne w Dulowej już za nami. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą świętą w intencji rolników, którą w Kościele Parafialnym odprawił Ksiądz Proboszcz Krzysztof Matuszyk.

Aktywność ruchowa w Trzebini już od przedszkola

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju w roku szkolnym 2013/2014 włączyło się do akcji „Rok w ruchu”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i za promowanie nawyków zdrowotnych u przedszkolaków oraz stworzenie im korzystnego dla zdrowia środowiska otrzymało nagrodę - certyfikat „Przedszkole w ruchu”.

Remonty, modernizacje i inwestycje w zasobie mieszkaniowym Gminy Trzebinia

Blisko 4 miliony złotych władze samorządowe Gminy Trzebinia postanowiły przeznaczyć w latach 2011-2014 na realizację zadań remontowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych w zakresie zasobu mieszkaniowego.

W Dulowej dokończą przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego

W najbliższych tygodniach w trzebińskim sołectwie Dulowa będzie realizowany III i zarazem ostatni etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na wykonanie tego zadania władze samorządowe Gminy Trzebinia przeznaczą blisko 237 tysięcy złotych.

Budynek Muzeum Regionalnego SMZT "COR" zyskał nowy wygląd

Staraniem Gminy Trzebinia zrealizowano zadanie obejmujące termomodernizację budynku gminnego przy ulicy Grunwaldzkiej 1 w Trzebini (dawnego basenu kąpielowego na Zbyszku), w którym mieści się Muzeum Regionalne Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzebińskiej "COR".

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

UWAGA ZMIANA DANYCH

GMINA TRZEBINIA
ul. Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227
fax: 32 6121 147

Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00