• wersja standardowa
  • Wersja kontrastowa
Aktualności

X sesja Rady Miasta Trzebini VII kadencji

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad X sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 31 lipca 2015 r. (piątek), która odbędzie się o godz. 9.00 w sali lustrzanej Dworu Zieleniewskich w Trzebini ul. Piłsudskiego 47a.

Dopalacze - gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje i ostrzega, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji, a dla uczniów, rodziców i nauczycieli uruchomiło infolinię, dzięki której mogą uzyskać bezpłatną pomoc telefoniczną i online.

Szlachetna Paczka 2015 w Trzebini

Rozpoczął się etap poszukiwania Wolontariuszy do projektu Szlachetna Paczka, którego celem jest dotarcie z pomocą do najbardziej potrzebujących osób i rodzin. W Trzebini projekt realizowany będzie po raz trzeci. Poprzednie edycje odbyły się w roku 2011 i 2014.

Ulica w Pile Kościeleckiej zamknięta od 15. lipca

Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie informuje, iż w związku z przebudową części ul. Topolowej w Chrzanowie i ul. Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej, od dnia 15.07.2015 r. do odwołania zostaje zamknięty dla ruchu przedmiotowy odcinek drogi.

Nowe oznakowanie czerwonego szlaku turystycznego w Trzebini

Zakończono prace przy odnawianiu znaków na czerwonym szlaku rowerowym, biegnącym wokół Gminy Trzebinia, przeprowadzone przez pracowników Zespołu ds. Szlaków i Zagospodarowania Oddziału Krakowskiego PTTK. Środki na ten cel pozyskał z Województwa Małopolskiego Związek Gmin Jurajskich.

Projekt zdrowotny "Bliżej do specjalisty - białe soboty"

Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk zaprasza mieszkańców zameldowanych na terenie gminy Trzebinia do udziału w projekcie zdrowotnym „Bliżej do specjalisty - białe soboty”, w ramach którego dla wybranych grup wiekowych realizowane będą określone badania profilaktyczne.

 

„Nie daj się oszukać - sprawdź paragon"

Zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale też sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych – to cel akcji „Nie daj się oszukać - sprawdź paragon". Tegoroczna odsłona prowadzonej od lat przez Ministerstwo Finansów akcji „Weź paragon" rusza w lipcu.

Dyżury przedszkoli

Zachęcamy zainteresowanych tematem do zapoznania się z harmonogramem dyżurów Przedszkoli Samorządowych w Gminie Trzebinia w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 r.

Przedszkolaki z Trzebini na Zielonym Przedszkolu

Dzięki wsparciu miasta i rodziców trzebińskie przedszkolaki, już po raz dziesiąty, uczestniczyły w wyjeździe na zielone przedszkole - w czerwcu wypoczywały nad polskim morzem. Wraz z rodzicami i dziadkami brały udział w zajęciach, zabawach i sytuacjach edukacyjnych, dających wszystkim uczestnikom dużo urozmaiconego wysiłku przede wszystkim fizycznego.

Lato z TCK - impreza dla dzieci na Rynku w Trzebini

W sobotę 11 lipca 2015 r. od godziny 10.00 Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na trzebiński Rynek, gdzie rozpocznie się impreza pn. Lato z TCK. Współorganizatorem imprezy jest Rada Osiedla ZWM.

Otwarto Kamienny Szlak Zaginionych Zawodów w Dulowej

Od niedawna w Dulowej, która ma status jednej z kilku w Małopolsce miejscowości tematycznych, działa Kamienny Szlak Zaginionych Zawodów  - z okazji jego otwarcia zorganizowano festiwal, którego atrakcją były krótkie inscenizacje "teatru w plenerze", przedstawiające niektóre zaginione już dziś zawody.

Harcerze poznali swoich bohaterów!

Trzy drużyny z Hufca Trzebinia: 5 DH „Ad Astra”, 6 DH „Dreptaki” i 4 DSH „Sagarmatha” spotkały się, aby w harcerskim gronie zakończyć rok harcerski 2014/2015. Zaczęła się gra… Jej celem było poznanie bohaterów innych drużyn (Bracia Romoccy, Jerzy Kukuczka, Kaziemierz Nowak) i hufca (Marian Luzar). Każda drużyna ukryła wcześniej 5 informacji o swoim patronie.

Spotkanie RPO WM w Dworze Zieleniewskich

Zapraszamy na spotkanie, adresowane do mieszkańców i instytucji z terenu gminy Trzebinia, zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z zakresu inwestycji samorządowych, przedsiębiorczości, aktywizacji społecznych i innych, objętych Regionalnym Programem Operacyjnym.

Zmiana w samorządzie gminy Trzebinia

Urząd Miasta w Trzebini informuje, iż od dnia 1 lipca 2015r. w gminie Trzebinia następuje zmiana na stanowisku II zastępcy Burmistrza.

Zakończyły się warsztaty filmowe „Młodzi vs Seniorzy”

W niedzielę 28. czerwca 2015 r. w kinie „Sokół” odbył się finałowy pokaz scen, zrealizowanych podczas warsztatów filmowych „Młodzi vs Seniorzy. Scena filmowa o Trzebini. Warsztaty po raz pierwszy towarzyszyły Dniom Trzebini. Podczas trzech dni zajęć, dwie grupy – młodych i seniorów pracowały nad sceną filmową od etapu pomysłu do realizacji.

Relacja z Dni Trzebini 2015

Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia relacji z tegorocznych Dni Trzebini. Pierwszy dzień Dni Trzebini należał do popularnych zespołów i artystów, natomiast drugi dzien odbywał sie pod hasłem "Rodzinnie i sportowo" i zgromadził całe rodziny.

Lekkoatletyka dla każdego

Gmina Trzebinia przystąpiła do udziału w programie upowszechnienia sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki. Porozumienie określające zasady współpracy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki a Gminą Trzebina zostało zawarte 16 czerwca 2015r.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W piątek 26 czerwca 2015r. uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z trzebińskich szkół i przedszkoli pożegnali rok szkolny 2014/2015
W placówkach miały miejsce uroczystości, w trakcie których wręczano uczniom wyróżnienia i nagrody, nastąpiły pożegnania szóstoklasistów i uczniów 3 klas gimnazjów.

 

lipiec 2015
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

UWAGA ZMIANA DANYCH

GMINA TRZEBINIA
ul. Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227
fax: 32 6121 147

Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00