Wersja kontrastowa
Aktualności

Przebudują drogę dojazdową do bloku nr 18 na Osiedlu ZWM

Gmina Trzebinia ogłosiła przetarg na realizację zadania obejmującego przebudowę blisko 120 metrowego odcinka drogi dojazdowej do bloku nr 18 na terenie Osiedla ZWM wraz z wykonaniem dodatkowych miejsc postojowych wzdłuż jezdni.

Koncert pleenrowy w Dworze Zieleniewskich

W niedzielne popołudnie 3 sierpnia o godzinie 14.00  TCK - Dwór Zieleniewskich zaprasza dzieci na plener malarski z artystką Anną Siek, natomiast o godzinie 17.00 zaprasza do parku przy Dworze  na koncert plenerowy Izabeli Witwickiej i Jacka Ozimkowskiego.

Wymiana wakacyjna z miastem partnerskim Billy-Montigny

Wakacyjna wymiana młodzieży jest jednym z punktów współpracy prowadzonej przez gminy Trzebinia i Billy-Montigny. W dniach 17 - 28.07.2014 r. gościła u nas 12-osobowa grupa dzieci wraz z 2 opiekunami z Billy-Montigny.

Sport w Trzebini pnie się w górę!

Trzebińskie kluby sportowe odnotowały w ostatnich miesiącach kilka znaczących sukcesów. Unihokeistki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trzebinia" zdobyły wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorek starszych oraz juniorek młodszych. Piłkarze nożni MKS Trzebinia Siersza awansowali do III ligi PZPN, a tenisiści stołowi TKS "Opoka" Trzebinia wywalczyli awans do I ligi PZTS.

Jest dotacja na nowy dach na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach

Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa oraz burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek podpisali umowę o dofinansowaniu w ramach programu "Małopolskie Remizy 2014" prac związanych ze zmianą konstrukcji dachu na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach. Gmina Trzebinia otrzyma na ten cel ponad 34 tysiące złotych.

Bezpłatne badania gleby na terenie Gminy Trzebinia

Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini informuje, że od lipca 2014 roku do maja 2015 roku na terenie Gminy Trzebinia wykonane zostaną bezpłatne badania ph gleby przez pracowników Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Gliwicach.

Dodatkowe patrole policyjne w miejscach zagrożonych przestępczością

W 2014 roku Gmina Trzebinia przeznaczyła 50 tysięcy złotych na organizację dodatkowych pieszych patroli policyjnych penetrujących miejsca najbardziej zagrożone przestępczością w trzebińskich osiedlach i sołectwach. Są to patrole umundurowane jak i patrole działające po cywilnemu.

W Bolęcinie przebudowano ulicę Brzozową

Staraniem Gminy Trzebinia w ostatnich tygodniach przebudowana została licząca blisko trzysta metrów ulica Brzozowa w Bolęcinie, która łączy ulicę Zakopiańską z ulicą Krakowską i stanowi dojazd do około dwudziestu posesji.

Trwa nabór do projektu „Pierwszy dzwonek” dla uczniów z rodzin wielodzietnych 4+

Wpisując się w założenia Międzynarodowego Roku Rodziny 2014, Samorząd Województwa Małopolskiego przygotował ofertę skierowaną do rodzin wielodzietnych 4+ z terenu województwa małopolskiego, która ma na celu wsparcie w realizacji zadań związanych z edukacją dzieci.

Mieszkańcy Trzebini mają nowoczesną siłownię pod chmurką

W niedzielę 20 lipca 2014 roku na terenie trzebińskiego Osiedla ZWM oficjalnie otwarto siłownię na wolnym powietrzu oraz park rzeźb postaci z bajek, które wraz z pobliskim placem zabaw tworzą bardzo atrakcyjną strefę aktywności rodzinnej.

Zapisy na wycieczkę do sokolarni w Ustroniu

Wiejski Dom Kultury w Dulowej (tel. 32 6120 122) zaprasza 29 lipca dzieci spędzające wakacje w domu na wycieczkę do Ustronia, gdzie m.in. zwiedzą sokolarnię, a w niej różne gatunki sów, jastrzębi i sokołów. Są tam też orły, w tym największy i budzący podziw orzeł bielik. Wyjazd o godz. 8:00 spod Domu Kultury w Dulowej.

LIII sesja Rady Miasta Trzebini

W dniu 25 lipca 2014 roku (piątek) w Dworze Zieleniewskich przy ul. Piłsudskiego 47a w Trzebini odbędzie się LIII sesja Rady Miasta Trzebini VI kadencji. Rozpoczęcie sesji zaplanowano o godz. 9.00.

 

Przedszkolaki z "Błękitnej Laguny" otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez Górkę Cement

Dzięki wsparciu ze strony spółki Górka Cement wszystkie dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Błękitna Laguna" w Trzebini oraz w Sierszy zostały wyposażone w kamizelki odblaskowe w ramach programu "Bezpieczna Gmina Trzebinia".

Przy ulicy Cichej w Myślachowicach nie będzie już podtapiać

Staraniem Gminy Trzebinia zrealizowano zadanie obejmujące wykonanie odwodnienia terenów przyległych do końcowego odcinka ulicy Cichej w Myślachowicach, gdzie w przeszłości w trakcie ulewnych deszczy dochodziło do podtopień.

Siłownia na wolnym powietrzu i rzeźby postaci z bajek

Burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek, Rada Osiedla ZWM oraz radny Rady Miasta Trzebini – Tomasz Kobierecki zapraszają mieszkańców Trzebini i okolic na otwarcie siłowni na wolnym powietrzu oraz parku rzeźb postaci z bajek przy bloku nr 5 na terenie Osiedla ZWM. Impreza odbędzie się w niedzielę 20 lipca 2014 roku o godz. 14.00.

Zaproszenie na IV Powiatowy Piknik Seniora w Karniowicach

Starosta chrzanowski - Adam Potocki i burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek zapraszają seniorów z powiatu chrzanowskiego do udziału w IV Powiatowym Pikniku Seniora, który odbędzie się 23 sierpnia 2014 roku w Karniowicach. Impreza będzie obfitowała w wiele atrakcji. Przewidziano między innymi: konkursy potraw i twórczości artystycznej, wystawę rękodzieła artystycznego oraz wspólną biesiadę przy muzyce kapeli „Ferajna Makuli”.

lipiec 2014
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

UWAGA ZMIANA DANYCH

GMINA TRZEBINIA
ul. Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227
fax: 32 6121 147

Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00