Wersja kontrastowa
Aktualności

Stypendia Gminy Trzebinia za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności artystycznej

Podczas uroczystego spotkania w Dworze Zieleniewskich w Trzebini trzydziestu ośmiu młodych mieszkańców naszej gminy, będących uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, otrzymało stypendia Gminy Trzebinia za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności artystycznej za rok szkolny 2013/2014.

 

Trwają zapisy do XV edycji Turnieju o Puchar Tymbarku

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywanej w roku szkolnym 2014/2015. Zespoły można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stornie Turnieju. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski. Mecze finałowe XV edycji zostaną rozegrane w maju 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Nad Zalewem Chechło wędkarze walczyli o puchary starosty i burmistrza

W sobotę 13 września 2014 roku Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 122 w Trzebini zorganizowało spławikowe zawody wędkarskie o puchar burmistrza Trzebini - Stanisława Szczurka. Zawody te były również podsumowaniem tegorocznej Wędkarskiej Ligi Powiatu Chrzanowskiego, dlatego najlepsi wędkarze mijającego sezonu otrzymali również puchary ufundowane przez starostę chrzanowskiego - Adama Potockiego.

Nordic Walking w Puszczy Dulowskiej po raz szósty

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa zaprasza miłośników spacerów z kijami na imprezę sportowo rekreacyjną "Nordic Walking w Puszczy", która odbędzie się w Młoszowej oraz w Puszczy Dulowskiej w dniu 21 września 2014 roku.

W Psarach zrewitalizowano Łąkawiec

Staraniem Gminy Trzebinia w Sołectwie Psary gruntownie zrewitalizowano urokliwy teren rekreacyjny zwany Łąkawcem. Część zrealizowanych prac została dofinansowana ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Jest dotacja na opracowanie programu usuwania azbestu

Trzebińskie władze samorządowe uzyskały w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie dofinansowanie na opracowanie "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Trzebinia".

IMG 7783
TCK - Dwór Zieleniewskich zaprasza do udziału w cyklu koncertów umuzykalniających.

Jak co roku planujemy 10 audycji tematycznych rozbudzających w najmłodszych wrażliwość muzyczną i przekazujących podstawową wiedzę z zakresu programu szkolnego.

Manhattan Trzebinia zwyciężył w Młoszowej

Na terenie kompleksu sportowego "Orlik" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej odbył się Letni Turniej Drużyn Amatorskich Trzebińskiej Ligi Piłkarskiej Summer Cup 2014. Zwycięzcami zawodów zostali piłkarze Manhattanu Trzebinia.

Uroczystości odpustowe w Płokach i jubileusz 700-lecia istnienia parafii

W dniach od 7 do 14 września 2014 roku w Sanktuarium Matki Bożej w Płokach odbędą się uroczystości odpustowe powiązane z jubileuszem 700-lecia istnienia miejscowej parafii. Wydarzeniom o charakterze religijnym będą towarzyszyły imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne.

Wkrótce będzie praca dla 130 osób w pierwszej trzebińskiej strefie aktywności gospodarczej

Do 130 osób będzie mogło liczyć na zatrudnienie w najnowocześniejszej w naszym kraju pralni, której uruchomienie jesienią tego roku na terenie pierwszej trzebińskiej strefy aktywności gospodarczej zapowiedziała spółka Praxima Krakpol.

Dziewczęta z ogólniaka w Sierszy najlepsze w Giżycku

Pod koniec sierpnia w Giżycku odbyły się XX Mistrzostwa Sportowo-Obronne o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej. W imprezie wystartowało dwanaście drużyn z kraju i z zagranicy, w tym uczennice i uczniowie Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy.

Przybywa zieleni utrzymywanej przez gminę

Gmina Trzebinia utrzymuje aktualnie ponad 73 hektary terenów zielonych zarówno w mieście jak i w sołectwach. Na przestrzeni ostatnich czterech lat areał utrzymywanej zieleni miejskiej zwiększył się o przeszło 15 hektarów.

Prace społecznie użyteczne czyli pomoc dla długotrwale bezrobotnych

Pięćdziesiąt osób długotrwale bezrobotnych z Gminy Trzebinia uzyskało w 2014 roku czasowe zatrudnienie w ramach tegorocznej edycji prac społecznie użytecznych. Projekt jest finansowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie oraz Gminę Trzebinia.

logo kongres
IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 22-25 września 2014 r. w Katowicach odbędzie się IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, pod Patronatem José Manuela Barroso, Przewodniczącego Komisji Europejskiej oraz pod Honorowym Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Statuetki dla trzebińskich hodowców gołębi pocztowych

Podczas tegorocznego Pikniku Seniora burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek wyróżnił pamiątkowymi statuetkami członków trzebińskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, których gołębie osiągnęły w ostatnim czasie znaczące sukcesy w lotach międzynarodowych, promując tym samym nasze miasto w kraju i zagranicą.

Na Domu Strażaka w Myślachowicach mają już nowy dach

Staraniem Gminy Trzebinia na budynku należącym do Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach wykonano w ostatnich tygodniach nowy dach. Realizacja tego zadania została dofinansowana przez Województwo Małopolskie, które przyznało Gminie Trzebinia na ten cel dotację w wysokości ponad 34 tysięcy złotych  w ramach programu "Małopolskie Remizy 2014".

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

UWAGA ZMIANA DANYCH

GMINA TRZEBINIA
ul. Piłsudskiego 14
32 - 540 Trzebinia
NIP:  628-226-01-22

URZĄD MIASTA W TRZEBINI
tel. 32 6121 227
fax: 32 6121 147

Godziny pracy: 
pn., śr., czw. 7.30 - 15.30 
wtorek: 7.30 - 17.00
piątek: 7.30 - 14.00