sokol

Fot. Zdjęcie budynku Domu Kultury Sokół

Historia powstania Trzebińskiego Uniwersytetu III Wieku

Z końcem marca 2007 roku odbyło się zebranie grupy inicjatywnej, zainteresowanej powołaniem w Trzebini Uniwersytetu III Wieku. Oprócz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini (obecnie Trzebińskie Centrum Kultury) w jej skład weszli przedstawiciele związków zawodowych oraz kół emeryckich z terenu gminy Trzebinia. Zdecydowano, iż uniwersytet bedzie prowadził działalność jako jedna z agend trzebińskiego M-GOKSiR-u, a jednocześnie powołano koordynatora całego przedsięwzięcia, którym została Anna Dobrowolska.

Uroczysta inauguracja dzialalności Uniwersytetu III wieku odbyła się 3 września 2007 roku w Domu Kultury "Sokół" w Trzebini.

 

TUTW

 Fot. Uczestnicy zajęć gimnastycznych (zdjęcie z archiwum TUTW)

 

Cele i zakres zadań

Celem uniwersytetu jest włączenie osób w średnim i starszym wieku do kształcenia ustawicznego oraz ich aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna. To z kolei ma doprowadzić do poprawy jakości życia trzebińskich seniorów oraz dać im możliwość edukacji obywatelskiej, zdrowotnej i kulturalnej. Jest to oferta głównie dla dla ludzi, którzy nie pracują zawodowo, a chcą rozwijać i uzupełniać swoje wykształcenie oraz czynnie uczestniczyć w działaniach na rzecz  innych ludzi oraz na rzecz swojego miasta.

Harmonogram zajęć akademickich znajduje się w zakładce UNIWERSYTET III WIEKU
na stronie www.tck.trzebinia.pl

 

Dane kontaktowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Trzebiński Uniwersytet Trzeciego Wieku

ul. Kościuszki 74
32-540 Trzebinia
tel. 32 6110 621 lub 32  6121 497

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.